|  | 

Ruda Śląska

Wykorzystanie drewna w architekturze

Wykorzystanie drewna w architekturze
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Bezpieczna nawierzchnia na plac zabaw (8)Drewno było jednym z pierwszych i najbardziej oczywistych budulców, z których człowiek próbował wznosić konstrukcje. Od małych szałasów po wielkie grody z murami obronnymi z wielu rzędów drewnianych pali ? wszystko to wymagało rozwoju przede wszystkim umiejętności architektonicznych i inżynieryjnych u człowieka.
Dzisiaj drewno rzadko jest podstawowym budulcem, chociaż mała architektura i lokalne projekty, a także niektórzy pasjonaci naturalizmu, budują jeszcze nieruchomości od podstaw wykorzystując naturalne materiały, najlepiej występujące w pobliskiej okolicy i regionie. Zamiast bitumicznych wylewek pod fundamenty stosuje się tam chociażby kamienie i okoliczne piaski czy żwiry, a drewniane bale uszczelnia się okoliczną glinką.
Doskonałym wykończeniem takie projektu są naturalnie donice drewniane i liczne inne dodatki z naturalnych materiałów jak kamienie chociażby. Ważne, aby specyficznego charakteru takiego domostwa nie zaburzyć dodatkami rodem z najnowszej epoki, które stylistycznie i estetycznie raczej nie komponowałyby się z takim rozwiązaniem najlepiej.

Ciekawe wpisy o architekturze i budownictwie:

wykorzystanie-drewna-w-architekturze

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Jak się szybko i tanio przeprowadzić?

    Jak się szybko i tanio przeprowadzić?

    Jak się szybko i tanio przeprowadzić? Przeprowadzka to bardzo złożone i czasochłonne przedsięwzięcie, wymagające odpowiedniego przygotowania oraz zaangażowania. Jest ona konieczna na przykład w sytuacji, kiedy na stałe zmieniamy nasze stare mieszkanie na wymarzony dom. Ujmując najprościej, oznacza ona przeniesienie naszych rzeczy do nowego budynku, w którym od tej pory będziemy mieszkać. Jej trudność i

  • Czas na remont?

    Czas na remont?

    Wszystko z biegiem czasu ulega zniszczeniu. Dotyczy to także naszych mieszkań oraz domów. Co kilka lub kilkanaście lat trzeba przeprowadzać remonty polegające na przykład na pomalowaniu ścian albo na wymianie okien. Na pewno nikt nie lubi robić remontów, ponieważ wymagają one dużego wkładu finansowego, przeniesienia mebli do innych pokoi albo ich zabezpieczeniu, po skończonym remoncie