|  | 

Wamag Ruda Śląska Bykowina

Oświetlenie roślin

Oświetlenie roślin
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Oświetlenie roślin

Jeżeli chcemy aby rośliny były obiektem zazdrości naszych znajomych to nie tylko musimy zadbać o odpowiedni ich dobór, ekspozycję, ale, co najważniejsze, o właściwe oświetlenie. Należy pamiętać, że na prawidłowy rozwój rośliny wpływają: jakość, natężenie i czas ich oświetlenia. Wszystkie te warunki odgrywają bardzo ważną rolę w zachowaniu przez roślinę zdrowia i ładnego wyglądu. Najważniejsze jest światło słoneczne, gdyż umożliwia zachodzenie przemian chemicznych w organizmach roślin. Jeżeli nie ma możliwości wykorzystania światła słonecznego to przydatnym będzie zastosowanie podłużnych świetlówek jarzeniowych.

Natężenie światła naturalnego zależne jest nie tylko od pory dnia, ale także od pory roku i co ważne strony z której ono dociera. Duża część roślin najlepiej czuje się na wystawie południowej, gdzie jest najwięcej światła dziennego. Jednak należy pamiętać o roślinach cieniolubnych oraz tych, które wolą krótszy dzień i dla nich lepszym miejscem jest okno wystawione na północ.

Należy również zwrócić uwagę na czas trwania oświetlenia, gdyż ma to wpływ na kwitnienie wielu roślin. Są kwiaty tzw. „krótkiego dnia” i „długiego dnia” i należy wtedy dostosować odpowiednie miejsce ekspozycji kwiatów. Niedobór światła lub nieodpowiednie jego dawkowanie powoduje, że rośliny i kwiaty nie upiększają pomieszczeń lecz wręcz przeciwnie. Jeśli roślina będzie nieodpowiednio naświetlona, to nawet najlepsze podlewanie i nawożenie nie sprawią, żeby wyglądała pięknie i zdrowo.

Ciekawe wpisy o architekturze i budownictwie:

oswietlenie-roslin

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • PCC 3 – krok po kroku

    PCC 3 – krok po kroku

    PCC 3 – krok po kroku Wielu ludzi nie do końca rozumie sprawy związane z podatkiem PCC 3 przy zakupie mieszkania. Jeśli mieszkanie kupujemy na kredyt to płacimy więcej niż jeden taki podatek. Już tłumaczę jak to wygląda krok po kroku. Pierwszy podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) płacisz u notariusza przy podpisywaniu umowy ostatecznej. Nie

  • Obrazy łódzkie jako ozdoba mieszkania

    Obrazy łódzkie jako ozdoba mieszkania

    Obrazy łódzkie jako ozdoba mieszkania Ornament obrazów , czarno okonturowany, malowany jest farbami przeświecającymi, czerwoną o odcieniu ciemnym, zieloną i żółtą, spod których przebłyskuje złoto podłożonego papieru wytłaczanego we wzory lub pozłotka. Stałym typem dekoracji są w obrazach ,,łódzkich” dwie półkoliste schematyczne gałązki, otaczające obrazek od dołu i wychodzące z motywu centralnego w postaci serca