|  | 

Architektura

Cynkowanie galwaniczne

Cynkowanie galwaniczne (3)Korozja to zjawisko, które może powalić nawet najpiękniejszą maszynę. Utlenianie metali to proces, który w naturalny sposób niszczy powierzchnię żelaza, sprawiając, że surowiec robi się bezużyteczny. Jak temu zapobiec?
Na szczęście, z pomocą przychodzi nam zaawansowana technologia, która oferuje nam szeroki wachlarz procesów, którym możemy poddać metal, by uchronić go przed destruktywnym upływem czasu. Jedną z najlepszych operacji trzymających korozję z daleka jest cynkowanie galwaniczne. To jest proces wykorzystujący elektrolizę do wzmocnienia odporności metalu na naturalne czynniki zewnętrzne (takie właśnie jak rdzę). Obecny przemysł samochodowy czy lotniczy nie obszedłby się bez tego procesu. Stanowi on nieodzowny element wszelkich prac powiązanych z używaniem stali.
Jak widać, cynkowanie galwaniczne to fundament solidnych, metalowych konstrukcji oraz sprawnego przemysłu. Gdyby nie ludzka pomysłowość, prawdopodobnie dalej byśmy walczyli z korozją a nasz rozwój nie potoczyłby się tak prędko i sprawnie.

Ciekawe wpisy o architekturze i budownictwie:

cynkowanie-galwaniczne

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Materiał i konstrukcja

    Materiał i konstrukcja

    Materiał i konstrukcja Materiałem budowlanym, z którego wykonywano ściany zależnie od warunków miejscowych, była cegła palona i kamień ciosowy. Na północy budowano przeważnie z cegły, na południu z kamienia. Oprócz tego w różnych miejscach stosowano jednocześnie oba te materiały. Detale architektoniczne, tak bogate w gotyku, wycinano w kamieniu lub wykonywano z czerwonej prasowanej cegły, zwanej

  • Rozwój architektury

    Rozwój architektury

    Rozwój architektury Rozwój architektury gotyckiej w licznych odmianach trwał do początku wieku XVI. O ile pierwotny etap rozwoju był prosty i umiarkowany w swoim wyrazie, to końcowy jego okres charakteryzują formy o tendencjach dekoracyjnych. Powstaje kierunek zwany gotykiem ozdobnym. W najcharakterystyczniejszy sposób te przemiany występują w kolebce gotyku — Francji, gdzie rozróżniamy wyraźne trzy okresy