|  | 

Domy i Mieszkania

Zmiany zachodzące w obrębie architektury

Zmiany zachodzące w obrębie architektury
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zmiany zachodzące w obrębie architektury

Architektura towarzyszyła człowiekowi od zawsze, każda epoka posiadała pewne nurty, które odbijały się na murach budynków czy domostw powstających w tym okresie. Współczesność także posiada pewne nurty, które dominują i są powszechnie stosowane, wystarczy spojrzeć na przełom dwudziestu lat, wcześniej stawiając dom każdy z architektów kierował się wielkością, im więcej pokoi i pomieszczeń gospodarczych tym oferta atrakcyjniejsza, dziś nurt ten zostaje absolutnie zmieniony, najczęstszymi projektami są niewielkie parterowe domki o zagospodarowanym poddaszu, które są znacznie bardziej funkcjonalne a każde z pomieszczeń jest w stanie spełniać przypisaną funkcję. Nie ma pustych pomieszczeń, na które właściciel nie ma pomysłu jak je zagospodarować czy też wykorzystać, królują otwarte przestrzenie nadające wyobrażenie wielkościowe a bardzo nowoczesne wnętrza zapewniają poczucie estetyki i smaku danego obiektu.

Większość domów projektowanych w obecnych czasach posiada bardzo duży otwarty salon w większości połączony z kuchnią niewielkie pomieszczenia najczęściej wykorzystywane w formie biura czy pomieszczenia przeznaczonego do pracy oraz powierzchnie strychu, w którym umiejscowione są sypialnie czy też pokoje gościnne. Zazwyczaj powierzchnia użytkowa całości obiektu wacha się w granicy stu dwudziestu do stu osiemdziesięciu metrów kwadratowych, jest to bardzo funkcjonalny dom, ale nieposiadający niepotrzebnych i bezużytecznych pomieszczeń stosowanych kilkanaście lat temu. Teraz za główny priorytet uznaje się jakość a nie ilość posiadanych pomieszczeń. Znacznie częściej stosuje się rozwiązania optyczne nadające wielkości danych pomieszczeń, znacznie częściej także stosuje się zabiegi kolorystyczne, które mają nadawać odpowiedni klimat i wyobrażenie przestrzenne obiektu zamiast faktycznie dodawać kolejnych metrów. Dość często zauważalnym także nurtem jest ograniczenie mebli, które były tak popularne, znacznie częściej stosuje się wnęki w ścianach, które spełniają funkcję meblościanek tak swego czasu popularnych w naszym kraju. Wysokie pomieszczenia uzupełnia się antresolami, które nie zmniejszają powierzchni użytkowej a pozwalają na niecodzienny wygląd i swoisty animusz danego miejsca.

Ciekawe wpisy o architekturze i budownictwie:

zmiany-zachodzace-w-obrebie-architektury

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Jak dobrać obicia krzeseł do jadalni?

    Jak dobrać obicia krzeseł do jadalni?

    Jadalnia to serce każdego domu. To tu odbywają się spotkania rodzinne, przyjęcia ze znajomymi oraz na co dzień spożywane są posiłki. Ze względu na przeznaczenie tego miejsca, warto zadbać o odpowiedni wybór mebli, które będą jednocześnie wytrzymałe, odporne na zabrudzenia oraz łatwe w codziennej pielęgnacji. Krzesła do jadalni powinny być przede wszystkim wygodne i komfortowe.

  • Architektura w Tokio

    Architektura w Tokio

    Architektura w Tokio W 1975 roku Tokio liczyło ponad 15 milionów mieszkańców. Przy tak szybkim i całkowicie chaotycznym rozwoju miasta pod znakiem zapytania stoi jego funkcjonalność. Wprawdzie z okazji XVlll olimpiady Tokio uzyskało sieć dróg szybkiego ruchu, podniesionych na betonowych mostach ponad istniejącą zabudowę, to są półśrodki, załatwiające doraźnie potrzeby, wystarczające na krótki czas. Stolicy