|  | 

Domy i Mieszkania

WC

WC
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

WC
Dla poprawienia komfortu użytkowników toalet coraz częściej montuje się tak zwane toalety podwieszane, mocowane na stelażach podtynkowych, ponieważ umożliwiają eleganckie i wygodne zaaranżowanie łazienki. Dzięki nim na ścianach widać tylko ładne urządzenia, a wszystkie techniczne elementy (spłuczka, elementy przyłączeniowe) pozostają ukryte. Zabudowa stelaży znacznie wycisza działanie przyborów sanitarnych, w niektórych modelach praktycznie nie słychać napełniania wodą zbiornika. Toalety podtynkowe są też bardzo praktyczne, ponieważ ułatwiają sprzątanie podłogi i zachowanie większej higieny, a nad zabudowanym stelażem można wygospodarować miejsce na półki łazienkowe lub zamykaną szafkę. Najwięcej obaw potencjalnych użytkowników budzą dwie kwestie: wytrzymałość konstrukcji stelaży oraz to, czy trzeba będzie kuć ścianę w razie awarii spłuczki. Stelaże do miski klozetowej i do bidetu, prawidłowo zamontowane, wytrzymują obciążenie aż 400 kg. Natomiast gdy nastąpi awaria spłuczki, czyli jej wewnętrznych mechanizmów, dostęp do jej wnętrza następuje poprzez otwór rewizyjny, znajdujący się pod przyciskiem spłukującym, przez który można wyjąć wszystkie mechanizmy, najczęściej bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Ciekawe wpisy o architekturze i budownictwie:

wc

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Jak dobrać obicia krzeseł do jadalni?

    Jak dobrać obicia krzeseł do jadalni?

    Jadalnia to serce każdego domu. To tu odbywają się spotkania rodzinne, przyjęcia ze znajomymi oraz na co dzień spożywane są posiłki. Ze względu na przeznaczenie tego miejsca, warto zadbać o odpowiedni wybór mebli, które będą jednocześnie wytrzymałe, odporne na zabrudzenia oraz łatwe w codziennej pielęgnacji. Krzesła do jadalni powinny być przede wszystkim wygodne i komfortowe.

  • Architektura w Tokio

    Architektura w Tokio

    Architektura w Tokio W 1975 roku Tokio liczyło ponad 15 milionów mieszkańców. Przy tak szybkim i całkowicie chaotycznym rozwoju miasta pod znakiem zapytania stoi jego funkcjonalność. Wprawdzie z okazji XVlll olimpiady Tokio uzyskało sieć dróg szybkiego ruchu, podniesionych na betonowych mostach ponad istniejącą zabudowę, to są półśrodki, załatwiające doraźnie potrzeby, wystarczające na krótki czas. Stolicy