|  | 

Domy i Mieszkania

Oświetlenie kuchni

Oświetlenie kuchni
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Lampy od pewnego czasu nie są już tylko źródłem światła stanowią nieodzowny wystrój naszego domu i tworzą swoistego rodzaju klimat. Dlatego decydując się na zakup lampy czy klinkietów powinniśmy skorzystać z fachowej pomocy doradcy.

Rodzaj oświetlenia powinien być dobrany do metrażu pokoju, w ten sposób każdy kąt naszego pokoju będzie oświetlony światłem o podobnym natężeniu. Wybierając rodzaj oświetlania musimy zastanowić się jak funkcje ma ono spełniać, powinno być ono dobrane do każdego pomieszczenia indywidualnie i dopasowane do czynności, które są wykonywane w danym miejscu. Oświetlenie kuchni powinno być skupione w dwóch miejscach nad stołem jak i nad baletem roboczym. Lampa znajdująca się nas stołem powinna dawać wystarczająco jasne światło by każdy z domowników i gości widział, co ma na swoim talerzy. Bardzo modne ostatnio stały się duże wiszące lampy, które idealnie nadają się do kuchni otwartych. W małych pomieszczeniach mogą sprawiać wrażenie przytłoczenia. Bardzo ważne jest również dobre oświetlenie miejsca pracy podczas wykonywania codziennych czynności takich jak gotowanie, pieczenie czy zmywanie naczyń. Najlepszym rozwiązaniem jest instalacja kilku źródeł światła, obok każdego z blatów czy np. koło zlewozmywaka. Umożliwi to znaczne ograniczenie zużycia prądu, bowiem gdy dan czynność zostanie wykonana z automatu wyłączamy światło. Dla zapominalskich bardzo korzystne jest montowanie świateł z czujnikami ruchu.

W kuchni, która jest dobrze oświetlona będziemy widzieć zarówno, co gotujemy jak i co jemy. Aby zapewnić sobie komfort powinniśmy zdecydować się na jedno ogólne oświetlenie oraz ja wspomniałam wyżej na kilka pomocniczych. Ułatwi nam to zdecydowanie praca a dodatkowo podniesie walory estetyczne mieszania.

Ciekawe wpisy o architekturze i budownictwie:

oswietlenie-kuchni

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Jak dobrać obicia krzeseł do jadalni?

    Jak dobrać obicia krzeseł do jadalni?

    Jadalnia to serce każdego domu. To tu odbywają się spotkania rodzinne, przyjęcia ze znajomymi oraz na co dzień spożywane są posiłki. Ze względu na przeznaczenie tego miejsca, warto zadbać o odpowiedni wybór mebli, które będą jednocześnie wytrzymałe, odporne na zabrudzenia oraz łatwe w codziennej pielęgnacji. Krzesła do jadalni powinny być przede wszystkim wygodne i komfortowe.

  • Architektura w Tokio

    Architektura w Tokio

    Architektura w Tokio W 1975 roku Tokio liczyło ponad 15 milionów mieszkańców. Przy tak szybkim i całkowicie chaotycznym rozwoju miasta pod znakiem zapytania stoi jego funkcjonalność. Wprawdzie z okazji XVlll olimpiady Tokio uzyskało sieć dróg szybkiego ruchu, podniesionych na betonowych mostach ponad istniejącą zabudowę, to są półśrodki, załatwiające doraźnie potrzeby, wystarczające na krótki czas. Stolicy