|  | 

Norgips pl

norgips

norgips
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_nieruchomosci11.jpgW sumie to teraz mogę mieć pretensje sama do siebie. A tak starannie wybierałam studia. Sądziłam, naiwnie chyba, że architektura to mój wymarzony kierunek i gdy okazało się, że zostałam przyjęta, byłam najszczęśliwsza na świecie. A teraz jestem rozczarowana, bo zupełnie inaczej to sobie wyobrażałam.
Kiedy wybierałam studia, byłam przekonana, że polegają one na tworzeniu projektów, szkiców i rysunków. Kojarzyły mi się jakoś tak artystycznie. A okazało się, że muszę wbijać sobie w głowę dziesiątki wzorów i formułek. Najwyraźniej architektura ma wiele wspólnego z matematyką, której nigdy nie lubiłam i z której zawsze byłam słaba. I teraz muszę pracować co najmniej podwójnie, by to wszystko opanować.
Mam tylko nadzieję, że z czasem to się zmieni i architektura zacznie spełniać moje oczekiwania. Szkoda by było, gdybym musiała się tak bardzo rozczarować własnoręcznie podjętą decyzją. Pozostaje mi w tej chwili tylko czekać – może wreszcie okaże się, że te zajęcia są chociaż trochę ciekawsze niż teraz.

Ciekawe wpisy o architekturze i budownictwie:

moje-zajecia-na-uczelni

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Materiał i konstrukcja

    Materiał i konstrukcja

    Materiał i konstrukcja Materiałem budowlanym, z którego wykonywano ściany zależnie od warunków miejscowych, była cegła palona i kamień ciosowy. Na północy budowano przeważnie z cegły, na południu z kamienia. Oprócz tego w różnych miejscach stosowano jednocześnie oba te materiały. Detale architektoniczne, tak bogate w gotyku, wycinano w kamieniu lub wykonywano z czerwonej prasowanej cegły, zwanej

  • Rozwój architektury

    Rozwój architektury

    Rozwój architektury Rozwój architektury gotyckiej w licznych odmianach trwał do początku wieku XVI. O ile pierwotny etap rozwoju był prosty i umiarkowany w swoim wyrazie, to końcowy jego okres charakteryzują formy o tendencjach dekoracyjnych. Powstaje kierunek zwany gotykiem ozdobnym. W najcharakterystyczniejszy sposób te przemiany występują w kolebce gotyku — Francji, gdzie rozróżniamy wyraźne trzy okresy