|  | 

Norgips pl

rodzaje urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu

rodzaje urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_budownictwo18.jpgStudiuję już od kilku lat farmację, ale nie jest to kierunek, o którym marzę i jakoś nie wyobrażam sobie przyszłości z nim związanej. Moim największym marzeniem jest architektura, którą interesuję się już od lat. Jednak kiedy wybierałam kierunek studiów, moi rodzice przekonali mnie, że farmacja będzie dla mnie odpowiedniejsza i jakoś tak się stało, że im uwierzyłam.
Szybko okazało się, że to była koszmarna pomyłka. Owszem, zdawałam egzaminy i kończyłam kolejne lata studiów, ale nic mnie w nich nie ciekawiło i ze wstrętem myślałam o pracy w tym zawodzie. W mojej głowie wciąż tkwiła architektura, której chciałam się poświęcić w życiu.
Przestało mi wystarczać czytanie o jej najwybitniejszych osiągnięciach czy oglądanie zdjęć z pięknymi budynkami. Ja chciałam w tym tkwić, marzyłam, by to właśnie architektura była moim przeznaczeniem, a nie ta nieszczęsna farmacja. Byłam coraz bardziej sfrustrowana i popadałam w lekką depresje. A teraz nawet nie mam pojęcia, co dalej robić, bo muszę skończyć studia.

Ciekawe wpisy o architekturze i budownictwie:

marzenia-o-studiach

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Materiał i konstrukcja

    Materiał i konstrukcja

    Materiał i konstrukcja Materiałem budowlanym, z którego wykonywano ściany zależnie od warunków miejscowych, była cegła palona i kamień ciosowy. Na północy budowano przeważnie z cegły, na południu z kamienia. Oprócz tego w różnych miejscach stosowano jednocześnie oba te materiały. Detale architektoniczne, tak bogate w gotyku, wycinano w kamieniu lub wykonywano z czerwonej prasowanej cegły, zwanej

  • Rozwój architektury

    Rozwój architektury

    Rozwój architektury Rozwój architektury gotyckiej w licznych odmianach trwał do początku wieku XVI. O ile pierwotny etap rozwoju był prosty i umiarkowany w swoim wyrazie, to końcowy jego okres charakteryzują formy o tendencjach dekoracyjnych. Powstaje kierunek zwany gotykiem ozdobnym. W najcharakterystyczniejszy sposób te przemiany występują w kolebce gotyku — Francji, gdzie rozróżniamy wyraźne trzy okresy