|  | 

Domy i Mieszkania

Konserwacja oraz pielęgnacja stołów ogrodowych

Konserwacja oraz pielęgnacja stołów ogrodowych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Konserwacja i pielęgnacja to czynności niezbędne dla utrzymania stołów ogrodowych przez długi czas w idealnym stanie. Sposoby konserwacji i pielęgnacji zależą od rodzaju tworzywa, z jakiego wykonany jest stół.

Meble wykonane z drewna należy już przed pierwszym użyciem zabezpieczyć powłoką wodoodporną poprzez olejowanie lub woskowanie. Konserwacje należy wykonywać regularnie, przynajmniej raz w roku, lub w chwili, gdy ma meblu pojawią się niepokojące oznaki uszkodzenia.

Wiklinowe stoły ogrodowe można czyścić mydłem. Należy je chronić przed wilgocią i nawet w sezonie letnim pozostawiać w miejscach zadaszonych, zabezpieczonych przed opadami deszczu.

Plastikowy stół jest łatwy w pielęgnacji, można go myć za pomocą ciepłej wody z mydłem. Konserwacje można przeprowadzić przy użyciu specjalnych preparatów. Warto jednak użyć ich najpierw na małej powierzchni, by przekonać się czy nie odbarwią mebla.

Stół do ogrodu stworzony z żeliwa należy zabezpieczać przed korozją a zaatakowane miejsca oczyszczać drucianą szczotką, następnie lakierując mebel. Inaczej należy potraktować aluminiowe stoły ogrodowe, które nie wymagają konserwacji a jedynie mycia. Aluminium jest bardzo odpornym tworzywem, dla tego wykonane z niego stoły można pozostawiać zimą na dworze.

Blaty stołów wykonane ze szkła hartowanego można przemywać ciepłą wodą z płynem do mycia szyb lub naczyń. Warto po oczyszczeniu przetrzeć je do suchą, aby zapobiec powstaniu zacieków. Stoły wykonane ze szkła połączonego z aluminium nie wymagają konserwacji

Ciekawe wpisy o architekturze i budownictwie:

konserwacja-oraz-pielegnacja-stolow-ogrodowych

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Jak dobrać obicia krzeseł do jadalni?

    Jak dobrać obicia krzeseł do jadalni?

    Jadalnia to serce każdego domu. To tu odbywają się spotkania rodzinne, przyjęcia ze znajomymi oraz na co dzień spożywane są posiłki. Ze względu na przeznaczenie tego miejsca, warto zadbać o odpowiedni wybór mebli, które będą jednocześnie wytrzymałe, odporne na zabrudzenia oraz łatwe w codziennej pielęgnacji. Krzesła do jadalni powinny być przede wszystkim wygodne i komfortowe.

  • Architektura w Tokio

    Architektura w Tokio

    Architektura w Tokio W 1975 roku Tokio liczyło ponad 15 milionów mieszkańców. Przy tak szybkim i całkowicie chaotycznym rozwoju miasta pod znakiem zapytania stoi jego funkcjonalność. Wprawdzie z okazji XVlll olimpiady Tokio uzyskało sieć dróg szybkiego ruchu, podniesionych na betonowych mostach ponad istniejącą zabudowę, to są półśrodki, załatwiające doraźnie potrzeby, wystarczające na krótki czas. Stolicy