|  | 

Domy i Mieszkania

Jak przerobić palnik olejowy na olej przepracowany?

Jak przerobić palnik olejowy na olej przepracowany?
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Palnik i piec.

Gdy zima nadchodzi ważne jest ogrzewanie. Kiedyś w zamierzchłych czasach ludzie ogrzewali się na proste sposób np. ognisku, czy ciepłe wody termalne. Teraz by ogrzać siebie i rodzinę wystarczy mocny i ciepły piec. Piece mają to do siebie, że dzielą się na trzy rodzaje, opalany drewnem, olejem lub gazem. Ostatni piecyk czyli gazowy powinien posiadać palnik na którym można przygotować proste potrawy. Czym jest palnik? Zaraz się tego dowiemy. Palnik jest urządzeniem technicznym, przeznaczonym do wytwarzania wysokich temperatur poprzez spalanie gazu, względnie innego paliwa lub substancji palnej. Maksymalna temperatura płomienia występuje w pewnej odległości od dyszy. W miejscu styku jaśniejszego płomienia, a ciemniejszego jest więcej ciepła. Na dole zmienia się kształt i kolor płomienia w palniku Bunsena w zależności od stosunku paliwa do powietrza. Najwyższą temperaturę ma płomień o kolorze jasnoniebieskim. Palnik zapłonowy to taki palnik, który reaguje na uderzenie gorąca z dyszy prowadzącej do dośrodkowej.

Ciekawe wpisy o architekturze i budownictwie:

jak-przerobic-palnik-olejowy-na-olej-przepracowany

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Jak dobrać obicia krzeseł do jadalni?

    Jak dobrać obicia krzeseł do jadalni?

    Jadalnia to serce każdego domu. To tu odbywają się spotkania rodzinne, przyjęcia ze znajomymi oraz na co dzień spożywane są posiłki. Ze względu na przeznaczenie tego miejsca, warto zadbać o odpowiedni wybór mebli, które będą jednocześnie wytrzymałe, odporne na zabrudzenia oraz łatwe w codziennej pielęgnacji. Krzesła do jadalni powinny być przede wszystkim wygodne i komfortowe.

  • Architektura w Tokio

    Architektura w Tokio

    Architektura w Tokio W 1975 roku Tokio liczyło ponad 15 milionów mieszkańców. Przy tak szybkim i całkowicie chaotycznym rozwoju miasta pod znakiem zapytania stoi jego funkcjonalność. Wprawdzie z okazji XVlll olimpiady Tokio uzyskało sieć dróg szybkiego ruchu, podniesionych na betonowych mostach ponad istniejącą zabudowę, to są półśrodki, załatwiające doraźnie potrzeby, wystarczające na krótki czas. Stolicy