|  | 

Domy i Mieszkania

Filtrowanie treści kontra zagrożenia w internecie

Filtrowanie treści kontra zagrożenia w internecie
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Filtrowanie treści kontra zagrożenia w internecie

Internet przyniósł wiele naprawdę dobrych rzeczy. Ma jednak także swoje ciemne strony, zresztą jak każdy wynalazek. Niesie ze sobą niebezpieczeństwa. Są one jednak wynikiem niewłaściwego wykorzystywania internetu przez niektórych ludzi

Internet to największy wynalazek ostatnich lat, skarbnica wiedzy. Radykalnie zmienił sposób publikowania i poszukiwania informacji, wzajemnego komunikowania się ludzi oraz funkcjonowania biznesu. Sieć dostarcza nam rozrywki, jest szybkim źródłem informacji oraz miejscem i narzędziem pracy wielu osób.

Internet przyniósł wiele naprawdę dobrych rzeczy. Ma jednak także swoje ciemne strony, zresztą jak każdy wynalazek. Sam z siebie nie jest zły. Niesie ze sobą niebezpieczeństwa. Są one jednak wynikiem niewłaściwego wykorzystywania internetu przez niektórych ludzi, którzy nie patrząc na innych, ich kosztem chcą się wzbogacić lub osiągnąć inne korzyści.

Stąd właśnie biorą się zagrożenia w internecie, wsród których prym wiedzie łatwo dostępna, nawet najostrzejsza pornografia. Powiązana z nią jest pedofilska aktywność w sieci, obsceniczny język, przemoc na zdjęciach i filmach video, wirusy komputerowe, oprogramowanie szpiegujące, piractwo czy strony promujące narkotyki i sekty.

Dorośli internauci z reguły potrafią w umiejętny sposób korzystać z sieci i unikać czających się w nim niebezpieczeństw. Największą jednak grupę osób korzystających z internetu stanowią dzieci i nastolatki. Są to odbiorcy w wieku, który sprzyja wchłanianiu nie tylko dobrych ale i złych treści.

Z tego też względu istotną rolą dorosłych jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci korzystających z sieci. Bardziej bezpieczny internet jest w interesie wszystkich internautów, a zwłaszcza dzieci.

Pojawia się więc pytanie – jakie działania trzeba podjąć, aby zapewnić dzieciakom mozliwie najbardziej bezpieczne korzystanie z internetu? Główne zadanie leży po stronie rodziów, a jest nim rozmowa i uświadamianie dzieci o niebezpieczeństwach w internecie.

Sama rozmowa jednak nie zawsze wystarczy, dlatego Warto również zadbać o filtrowanie na szkolnych i domowych komputerach treści płynących z internetu. Istnieje do tego celu specjalne oprogramowanie filtrujące jak np. program Opiekun Dziecka. Dzięki niemu można wyeliminować większość niebezpiecznych dla dzieci treści internetowych.

Ciekawe wpisy o architekturze i budownictwie:

filtrowanie-tresci-kontra-zagrozenia-w-internecie

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Jak dobrać obicia krzeseł do jadalni?

    Jak dobrać obicia krzeseł do jadalni?

    Jadalnia to serce każdego domu. To tu odbywają się spotkania rodzinne, przyjęcia ze znajomymi oraz na co dzień spożywane są posiłki. Ze względu na przeznaczenie tego miejsca, warto zadbać o odpowiedni wybór mebli, które będą jednocześnie wytrzymałe, odporne na zabrudzenia oraz łatwe w codziennej pielęgnacji. Krzesła do jadalni powinny być przede wszystkim wygodne i komfortowe.

  • Architektura w Tokio

    Architektura w Tokio

    Architektura w Tokio W 1975 roku Tokio liczyło ponad 15 milionów mieszkańców. Przy tak szybkim i całkowicie chaotycznym rozwoju miasta pod znakiem zapytania stoi jego funkcjonalność. Wprawdzie z okazji XVlll olimpiady Tokio uzyskało sieć dróg szybkiego ruchu, podniesionych na betonowych mostach ponad istniejącą zabudowę, to są półśrodki, załatwiające doraźnie potrzeby, wystarczające na krótki czas. Stolicy