|  | 

Domy i Mieszkania

Dopłaty do mieszkań energooszczędnych

Dopłaty do mieszkań energooszczędnych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dopłaty do mieszkań energooszczędnych.

Do czwartek stycznia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjmował zgłoszenia od banków, które były zainteresowane udziałem w specjalnym programie dopłat na zakup oraz budowę energooszczędnych domów i mieszkań. Dopłaty te mają występować w postaci kredytów. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma nadzieję, że ze racji tego, że pożyczki jakie będą otrzymywane będą dość spore zainteresowani uznają udział w projekcie za udany w stu procentach.

Narodowy Fundusz na dofinansowania przeznaczyło w tym roku na ten cel trzysta milionów złotych. Są to środki, które pozwalają na realizację około dwunastu tysięcy domów jednorodzinnych i mieszkań. Do tej pory niewiele banków komercyjnych wyrażało zainteresowanie działalnością w tego rodzaju obszarze. W tym roku być może ta tendencja ulegnie zmianie, ponieważ poważne zainteresowanie jest deklarowane przez osiem banków. Narodowy Fundusz nie prowadzi tylko programu domów i mieszkań energooszczędnych. Analogiczne programy dotyczą dopłat i kredytów na kolektory słoneczne. Nimi jednak w dużej mierze zajmują się przede wszystkim banki spółdzielcze. Inwestowanie w nieruchomości energooszczędne to może się okazać bardzo ciekawa grupa docelowa dla banków, które muszą rywalizować na bardzo konkurencyjnym rynku. Jest to możliwość dotarcia do nowych klientów posiadających dość spore środki pieniężne. Banki więc coraz częściej wyrażają zainteresowanie współpracą z takimi instytucjami jak właśnie NFOGŚIGW. Zdaniem przedstawicieli Narodowego Funduszu pierwsze oferty dopłat do kredytów hipotecznych na budowę i zakup domów energooszczędnych będzie można składać już pod koniec pierwszego kwartału tego roku. Osoby, które zdecydują się na tego rodzaju dom lub mieszkanie mogą oczekiwać na dotację do kredytu w wysokości od jedenastu do nawet pięćdziesięciu tysięcy złotych. Z pewnością taka suma zachęci wielu do złożenia wniosku. Kwota ta znacząco może odciążyć rodzinne finanse.

Ciekawe wpisy o architekturze i budownictwie:

doplaty-do-mieszkan-energooszczednych

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Jak dobrać obicia krzeseł do jadalni?

    Jak dobrać obicia krzeseł do jadalni?

    Jadalnia to serce każdego domu. To tu odbywają się spotkania rodzinne, przyjęcia ze znajomymi oraz na co dzień spożywane są posiłki. Ze względu na przeznaczenie tego miejsca, warto zadbać o odpowiedni wybór mebli, które będą jednocześnie wytrzymałe, odporne na zabrudzenia oraz łatwe w codziennej pielęgnacji. Krzesła do jadalni powinny być przede wszystkim wygodne i komfortowe.

  • Architektura w Tokio

    Architektura w Tokio

    Architektura w Tokio W 1975 roku Tokio liczyło ponad 15 milionów mieszkańców. Przy tak szybkim i całkowicie chaotycznym rozwoju miasta pod znakiem zapytania stoi jego funkcjonalność. Wprawdzie z okazji XVlll olimpiady Tokio uzyskało sieć dróg szybkiego ruchu, podniesionych na betonowych mostach ponad istniejącą zabudowę, to są półśrodki, załatwiające doraźnie potrzeby, wystarczające na krótki czas. Stolicy