|  | 

Domy i Mieszkania

Dom czy mieszkanie?

Dom czy mieszkanie?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dom czy mieszkanie?

Udało nam się dostać kredyt mieszkaniowy. Mamy wkład własny, fundusz który poświecimy na umeblowanie wyposażenie w sprzęt wszelkiej maści naszych wymarzonych czterech kątów. Pozostaje jedno najważniejsze pytanie – kupujemy dom czy mieszkanie? Ogródek kontra balkon? W jednym czynsz jest co miesiąc – drugi musimy ogrzewać przez zimę, a więc trzeba się przygotować na duży wydatek w sezonie grzewczym.

Dom to ciągłe naprawy i dłubanie, trzeba mu poświęcić dużo czasu i zachodu. Za to szansa, że trafimy na upiornych sąsiadów jest dużo mniejsza. Dom niestety jest też droższy w zakupie, szczególnie jeżeli zależy nam na dobrej lokalizacji. W cenie poniemieckiego domu pod miastem jesteśmy w stanie kupić mieszkanie w nowym budownictwie. Mieszkanie, do którego po prostu się wprowadzimy odmalowując jedynie ściany pod kolor, który nam odpowiada. Dom będzie wymagał nakładów finansowych, mnóstwa pracy i nerwów. Czy perspektywa kawy we własnym ogrodzie jest tego warta? Czy lepiej wypić tą kawę na balkonie ale mieć święty spokój?

Ciekawe wpisy o architekturze i budownictwie:

dom-czy-mieszkanie

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Jak dobrać obicia krzeseł do jadalni?

    Jak dobrać obicia krzeseł do jadalni?

    Jadalnia to serce każdego domu. To tu odbywają się spotkania rodzinne, przyjęcia ze znajomymi oraz na co dzień spożywane są posiłki. Ze względu na przeznaczenie tego miejsca, warto zadbać o odpowiedni wybór mebli, które będą jednocześnie wytrzymałe, odporne na zabrudzenia oraz łatwe w codziennej pielęgnacji. Krzesła do jadalni powinny być przede wszystkim wygodne i komfortowe.

  • Architektura w Tokio

    Architektura w Tokio

    Architektura w Tokio W 1975 roku Tokio liczyło ponad 15 milionów mieszkańców. Przy tak szybkim i całkowicie chaotycznym rozwoju miasta pod znakiem zapytania stoi jego funkcjonalność. Wprawdzie z okazji XVlll olimpiady Tokio uzyskało sieć dróg szybkiego ruchu, podniesionych na betonowych mostach ponad istniejącą zabudowę, to są półśrodki, załatwiające doraźnie potrzeby, wystarczające na krótki czas. Stolicy