|  | 

Meble i Mieszkania

Czego oczekiwać od konta w banku?

Czego oczekiwać od konta w banku?
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

W chwili obecnej na polskim rynku działa ogromna ilość banków, co zauważa się w zasadzie dopiero wtedy, kiedy produkty bankowe zaczynają nas bezpośrednio interesować i jesteśmy zainteresowani jednym z nich. Trudno jest odnaleźć się w całym gąszczu instytucji, które często oferują bardzo zbieżne usługi i konto bankowe w niejednym z nich praktycznie idealnie spełnia ogólny rynkowy standard nie wychodząc poza niego ani na jotę.

Nie jest to oczywiście zła rzecz, gdyż standard ten wywindowany został dość wysoko i teraz praktycznie wszystkie przeciętne konta bankowe są dla nas odpowiednie. Niektóre są jednak bardziej odpowiednie niż inne. Żeby się w tym wszystkim zorientować, warto jest sporządzić sobie listę, które konta bankowe powinny gwarantować dodatkowe bonusy.

Przede wszystkim, konto bankowe powinno być prowadzone za darmo. Nie oznacza to tylko braku opłaty za samo jego prowadzenie, ale także darmowe przelewy wykonywane przez Internet. Nieporozumieniem jest już dzisiaj płacenie rachunków na poczcie czy w jakimkolwiek inny miejscu, gdzie zostanie nam naliczona nieprzyjemna prowizja. Każdy z nas musi wykonać określoną ilość przelewów każdego miesiąca i trzeba je wliczyć w koszty samego konta.

Osoby, które korzystają ze zleceń stałych także powinny je uwzględnić w swoich kalkulacjach. Darmowość przelewów oznacza tutaj także darmowy, całkowicie nieograniczony dostęp do rachunku przez Internet. Jest to jednak kolejna z rzeczy, które praktycznie każde konto bankowe nam oferuje. Kolejna sprawa to produkty bankowe, które są dołączane w pakiecie razem z kontem bez dodatkowych opłat. Na pewno musi to być konto oszczędnościowe, na którym będziemy przechowywali nasze niewielkie oszczędności by nie marnowały się na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, który zawsze jest słabo oprocentowany. Do tego dodatkiem musi być zawsze jakiegoś rodzaju karta debetowa. W jej wypadku trzeba zwrócić uwagę na to, czy jest to produkt bankowy w pełni pozbawiony opłat. Często bowiem się zdarza, że jej wydanie jest darmowe, ale potem musimy płacić za miesięczne użytkowania, albo każda dość częsta wymiana wymaga zapłacenia dość sporej kwoty pieniędzy.

Kwestia kosztów ponoszonych w bankomatach to sprawa drugorzędna, jeśli w naszej okolicy jest dużo bankomatów naszego banku, ale jeśli konta bankowe to jedyne ślady po nim w naszej okolicy to lepiej, by były wszystkie darmowe. Wiedząc, że proponowane nam konta bankowe zapewniają takie minimum użyteczności, możemy spokojnie zacząć się interesować różnymi promocjami. Jest ich bardzo wiele i w zasadzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zawsze tylko większą uwagę od nich trzeba zwracać na produkty bankowe, z których potencjalnie kiedyś będziemy mogli skorzystać i warunki, na jakich są one oferowane. Jest to bowiem sprawa dużo bardziej konkretna niż jakieś chwilowe promocje, po których od pół roku po założenia konta nie będziemy już nawet pamiętać.

Ciekawe wpisy o architekturze i budownictwie:

czego-oczekiwac-od-konta-w-banku

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Ogrzewanie w domu rodzinnym

    Ogrzewanie w domu rodzinnym

    Najczęściej, podstawowym rozwiązaniem w domach jednorodzinnych jeśli chodzi o ogrzewanie jest centralne ogrzewanie, dodatkowo wzbogacone w co z grzejnikami. W zależności od temperatury wody zasilającej do wyboru są trzy rodzaje instalacji, mianowicie średniotemperaturowa, wysokotemperaturowa i niskotemperaturowa. Powyższe rozróżnienie jest niezwykle ważne, głównie ze względu na optymalny dobór innych elementów instalacji grzewczej. Wykorzystywanie pompy ciepła ma

  • Budowa dachu od podstawy

    Budowa dachu od podstawy

    Z całą pewnością, niemal każdy z nas, doskonale zdaje sobie sprawę, że do montażu każdego rodzaju pokrycia dachu, jest w zasadzie niezbędny profesjonalny fachowiec, który pomoże nam w doborze gatunku i materiałów budowlanych. Prezentowane obecnie, przez najbardziej popularne sklepy , materiały budowlane charakteryzują się większą niż dotąd trwałością oraz odpornością na niskie temperatury bądź kontakt